خبر
یک شنبه 15 شهريور 1394

ایجاد مراکز علمی – کاربردی مهارت در راستای پیوند آموزشهای مهارتی رسمی و غیررسمی

معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور بیان داشت: ایجاد مراکز علمی – کاربردی مهارت در راستای پیوند آموزشهای مهارتی رسمی و غیررسمی صورت گرفته است.

به گزارش پیک مهارت آنلاین، به نقل از روابط عمومی سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور، سومین گردهمایی سالانه مشترک مدیران کل آموزش فنی وحرفه ای کشور، تعاون، کار و رفاه اجتماعی استانها و روسای مراکز موسسه آموزش عالی علمی – کاربردی مهارت با حضور دکتر کورش پرند، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس این سازمان، دکتر محمد اخباری، رییس دانشگاه جامع علمی- کاربردی، دکتر غلامحسین حسینی نیا، مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سرپرست  آموزش عالی علمی – کاربردی مهارت، معاونان این سازمان و جمعی از مدیران کل آموزش فنی وحرفه ای، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و روسای مراکز آموزش عالی علمی کاربردی مهارت امروز شنبه مورخ 14/6/94 در مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی وحرفه ای برگزار شد.

دکتر کورش پرند در خصوص ایجاد مراکز علمی -کار بردی در مراکز آموزش فنی وحرفه ای بیان داشت: وجود امکانات و تجهیزات از یک سو و منابع انسانی توانمند از سوی دیگر در سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور، ظرفیت بسیار خوبی برای ایجاد مراکز علمی – کاربردی در این سازمان می باشد و این اتفاق افتاد.

رییس سازمان آموزش فنی وحرفه ای با اشاره به ضرورت ارتباط بین آموزشهای مهارتی رسمی و غیر رسمی بیان داشت: الگوی ارتباط بین آموزشهای مهارتی غیررسمی و رسمی یکی از دلایل ایجاد مراکز علمی – کاربردی در مراکز آموزش فنی وحرفه ای بود.

دکتر کورش پرند با بیان اینکه کشور اکنون به شدت به تکنسین ماهر نیاز دارد افزود: نظام صلاحیت حرفه ای با هماهنگی دستگاههای اجرایی مرتبط قبلاً تنظیم و به تصویب دولت رسیده است و امروز نیاز است تا کمک کنیم تا این نظام در کشور اجرا شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اجرای نظام صلاحیت حرفه ای برای ارتقای بهره وری نیروی کار را ضروری دانست.

دکتر کورش پرند بیان داشت: نظام آموزشی دنیا با تأثیر 3 موضوع تکنولوژی مجازی، سلامت و تأمین مالی در حال تغییر اساسی است.

وی افزود: ایجاد کنسرسیوم بین دانشگاه ها و مراکز آموزشی برتر دنیا بر اساس آموزشهای آنلاین و مجازی یکی از اتفاقات جدید در نظام آموزشی دنیا است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: در نظام آموزش فنی وحرفه ای نیاز به یک کنسرسیوم آموزشی داریم که سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور، دانشگاه جامع علمی – کاربردی و آموزش و پرورش می توانند در این راستا اقدام نمایند و این سازمان در این زمینه اعلام آمادگی می کند.

دکتر کورش پرند بیان داشت: با توجه به امکانات موجود در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به ویژه در مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی وحرفه ای، آمادگی جذب دانشجوی خارجی را در حوزه آموزشهای مهارتی داریم.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور افزود: این سازمان آمادگی همکاری در حوزه کارورزی، کارآموزی و کار بینی دانشجویان واحدهای علمی – کاربردی و تربیت مدرس علمی – کاربردی در مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی وحرفه ای را دارد.

وی در ادامه بیان داشت: در حوزه تعاون، کشور نیاز به آموزش دارد و نیاز است به صورت جدی در حوزه تعاون در واحدهای علمی – کاربردی برنامه ریزی شود.

تماس با ما
  آدرس :
تهران - میدان انقلاب - ابتدای خیابان آزادی - ضلع جنوب - نرسیده به جمالزاده جنوبی - پلاک 38 - طبقه دوم
  کد پستی:
1313983694
  شماره های تماس :
021-66412438    021-66412445       021-66412438

در نقشه ما را ببینید

مجتمع آموزشی پیشگامان تهران

کاملترین و مجهزترین مرکز برگزاری دوره های آموزش تعمیرات فوق تخصصی سخت افزار در کشور
بیش از 9 سال سابقه درخشان در آموزش و تعمیرات
دارنده مجوز رسمی از وزارت کار ، تعاون و  سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور
ارائه گواهینامه مهارت داخلی و بین المللی با کد شناسایی ملی
برگزاری کلاسها به صورت کاملا عملی در 6 کارگاه مجهز
به همراه پشتیبانی نامحدود

RSS نقشه سایت

تمامی حقوق این وب سایت برای مجتمع آموزشی پیشگامان تهران محفوظ است.
Powered and Protected by FIP-CO WebSite Designers