چگونه پسورد بایوس مادربرد را ریست نماییم
خرداد ۳۰, ۱۳۹۸
تست مانیتور کامپیوتر با استفاده از نرم افزار Eizo MonitorTest:

مانیتورهای کامپیوتری این روزها بسیار رواج دارند و شما می توانید از 16 تا اندازه ی 22 اینچ یا حتی صفحه نمایش 24 اینچی با کیفیت انتخاب کنید. اما هنگامی که شما برای اولین بار یک مانیتور جدید را خریداری میکنید، هنگامی که شما آن را باز کنید و در آن را به کامپیوتر متصل می کنید، در مواردی ممکن است خرابی های خارج از دید شما وجود داشته باشد و این موضوع کامل به تست شما بستگی دارد که آیا از این خرابی مطلع شوید یا خیر.
ممکن است صفحه نمایش زدگی داشته باشد، یا موج در نظر شما وجود داشته باشد، رنگ های خاصی بیش از حد زیاد یا بیش از حد بی رنگ یا شسته شده باشد.
بدیهی است که مانیتور یک کتابچه راهنما دارد و شما میتوانید با توجه به آن تنظیمات را انجام دهید اما گاهی اوقات گیج کننده است و تلاش می کنید صفحه خودتان تنظیم کنید بدون این که بدانید که تنظیمات اغلب می تواند کار را بدتر کند. خوشبختانه ابزارهایی وجود دارد که به شما کمک می کند بهترین تصویر را از مانیتور خود با حداقل تلاش بدست آورید.
اما برای سلامت و تست مانیتور خریداری شده باید با استفاده از یک نرم افزار آنرا بطور کامل بررسی کنید، ممکن است پیکسلی در مانیتور شما سوخته باشد که با این نمونه نرم افزار ها به راحتی قابل رویت است.
در این بخش یکی از نرم افزار های تست مانیتور که سی روز میتوانید بصورت رایگان از آن استفاده کنید برای شما قرار داده ایم ، البته تست مانیتور برای یکبار کفایت میکند و پس از تست میتوانید نرم افزار را از سیستم خود پاک کنید، پس از دانلود و نصب نرم افزار در سیستم عامل ویندوز میتوانید مانیتور خود را با آن تست کنید ، کار با نرم افزار بسیار ساده اما کاربردی است.
ابتدا از لینک زیر نرم افزار را دانلود کنید و سپس آنرا نصب کنید.

پس از نصب برنامه را اجرا نموده و دکمه ی Continue را کلیک کنید.

پنجره ای به شکل زیر برای شما نشان داده می شود که اطلاعات کامل مانیتور و همچنین کارت گرافیک شما در آن وجو دارد

برای شروع تست دکمه Start را کلیک کنید
در هنگام تست دکمه های کنترلی وجود دارند که میتوانید تست بعدی را با آن انتخاب کنید و هر زمانی برای خروج از مراحل تست می توانید دکمه ESC روی کیبورد را فشار دهید.
درخواست سرویس کار